Téma: Všechna témata
Seřazeno od nejnovějšího po nejstaršíZobrazeno stromově
honzál - 18. 10. 2005 7:01:05
Český manuál
Když jsem psal svou připomínku do tohoto fóra na téma zda bude ha-vel k bráně HandyTone 486 nabízené ve svém e-shopu také dodávat český manuál, byl to jenom takový hec. Ale že ho nezobrazíte, protože to považujete zřejmě za nevhodné, to mě tedy dopálilo. Myslím, že hodím echo na ČOIku, ať si od vás zkusí tu bránu koupit, aby se vidělo, jak bude naplněna příslušná litera zákona o českých manuálech. Což?
Český manuál
Pavel - 19. 10. 2005 10:01:16
Český manuál
Re: Český manuál: honzál
No nevím ale manual je ke staženi v pdf a doc mezi dokumenty /Ke stažení/ takže mi není jasné co to píšete za ...... ??????
Český manuál
Re: Český manuál: honzál
ViR - 19. 10. 2005 11:22:46
Český manuál
Re: Český manuál: Pavel
Viděl bych to tak, že pan kolega napsal v důsledku špatného hledání nějaký svůj názor, ale nedostatečně či vůbec kliknul na magické tlačítko "Vložit příspěvek". A teď má za to, že jej někdo "nezobrazuje" a má proto vysokou hladinu adrenalinu..... (Jinak, ten "zákon o českých manuálech" ten by mne fakt zajímal :-)))))
Český manuál
Re: Český manuál: Pavel
honzál - 20. 10. 2005 7:29:32
Český manuál
Re: Český manuál: ViR
Díky za upozornění. Buď jsem se špatně díval nebo tam v té době, kdy jsem se díval, ten manuál ještě nebyl. V prvním případě se ha-vlovi hluboce omouvám a sypu popel. No a s tím adrenlííínem to zas tak žhavý nebylo, magické tlačítko "Vložit příspěvek" jsem samozřejmě odmáčkl, ale jak jsem si posléze uvědomil nevyplnil jsem nadpis příspěvku, takže možná proto se ten původní příspěvek neobjevil. I v tomto se tedy pánům a dámám od ha-vla omlouvám. A pro informaci, ten zákon se jmenuje "Zákon o ochraně spotřebitele" č. 634/1992 Sb. ve znění pozdějších předpisů a požadavky na české návody vyplývají z paragrafů §9 a §11.
Český manuál
Re: Český manuál: ViR
unaveny - 16. 10. 2005 16:26:41
Firefli
Zkoušel jsem Firefli a asi někde dělám chybu, protože můžu volat ven ale namůžu volat na sví číslo. Nemáte s tím někdo zkušenosti?
Firefli
polni - 17. 10. 2005 16:30:18
Firefli
Re: Firefli: unaveny
Nastavte si ve Firefly protokol IAX a ve Vašem profilu na www.ha-loo.cz také IAX. Příchozí hovor potom jde.
Firefli
Re: Firefli: unaveny
polni - 17. 10. 2005 17:20:45
Firefli
Re: Firefli: polni
Zřejmě jsem se radoval předčasně. Už mi to nejde. Nepracuje příchozí zvonění a odchozí hovor.
Firefli
Re: Firefli: polni
Baf - 19. 10. 2005 10:59:43
Firefli
Re: Firefli: polni
Zdravim,mam stejnej problem-ve firefly mi jedou odchozi hovory,ale prichozi ani tuk. Nedari se mi vubec nastavit IAX (musim nastavit SIP).Na foru telefonujeme.com se pise,ze ha-loo uz umi IAX-musi si ho ale clovek nechat povolit od poskytovatele. Muzete to nekdo potvrdit?
Ja pouzivam (zatim) jen testovaci ucty-bez funkcniho firefly to pro me nema cenu (potrebuju pouzivat g729).
Firefli
Re: Firefli: polni
ViR - 19. 10. 2005 13:40:29
FireFly
Re: Firefli: Baf
Zkuste si to, co je na fóru "telefonujeme.com", přečíst ještě jednou zde: <a href="http://www.telefonujeme.com/viewtopic.php?t=525&start=30" target="_blank">odkaz</a> . O "povolování" IAXu od poskytovatele tam není ani ťuk. Ale je tam poznámka, že G.729 pod IAXem zatím nefunguje....
FireFly
Re: Firefli: Baf
Mulén - 14. 10. 2005 7:44:53
SW telefon s kodekem g729 ? Kdy bude Firefly ?
Nevíte někdo o SW telefonu, který umí kodek g729?
Dále bych se chtěl zeptat provozovate kdy předpokládá zavedení Firefly do své nabídky (ten by měl tento kodek umět).
Tento prográmek stažený z jiných zdrojů se mi nepodařilo nakonfigurovat pro ha-loo. Podařilo se to už někomu?
Děkuji za odpověď.
SW telefon s kodekem g729 ? Kdy bude Firefly ?
polni - 14. 10. 2005 13:30:40
SW telefon s kodekem g729 ? Kdy bude Firefly ?
Re: SW telefon s kodekem g729 ? Kdy bude Firefly ?: Mulén
Firefly pracuje. Nastavovat se toho moc nemusí. Option/SIP-use STUN nezaškrtnuto; network-aktive, zaškrtnout SIP, server ustredna.ha-vel.cz, user name telef.číslo, password...zaškrtnout zvolené kodeky (GSM, G729). A to je všechno.
SW telefon s kodekem g729 ? Kdy bude Firefly ?
Re: SW telefon s kodekem g729 ? Kdy bude Firefly ?: Mulén
ViR - 19. 10. 2005 13:52:08
SW telefon s kodekem g729 ? Kdy bude Firefly ?
Re: SW telefon s kodekem g729 ? Kdy bude Firefly ?: polni
Na ha-loo má FireFly pod SIPem problémy s příchozími hovory. Číslo se jeví jako trvale obsazené.
SW telefon s kodekem g729 ? Kdy bude Firefly ?
Re: SW telefon s kodekem g729 ? Kdy bude Firefly ?: polni
Franta - 19. 10. 2005 15:42:42
SW telefon s kodekem g729 ? Kdy bude Firefly ?
Re: SW telefon s kodekem g729 ? Kdy bude Firefly ?: ViR
souhlasím, taky se mi to nepodařilo rozjet. Škoda.
SW telefon s kodekem g729 ? Kdy bude Firefly ?
Re: SW telefon s kodekem g729 ? Kdy bude Firefly ?: ViR
Petr Starzyk - 13. 10. 2005 17:44:11
SJPhone
Tak jsem si nainstaloval SJPhone, ale ten mi porad nastavuje GSM kodek a kvalita je opravdu hrozna. Da se nekde nastavit jaky kodek ma pouzivat?
Dekuji.
SJPhone
Petr Starzyk - 13. 10. 2005 17:22:02
Neslysim hovor po 4s
V X-Lite se mi hovor po 4s umlci, takze neslysim nic, hovor se ale neukonci. Cetl jsem si forum a vymazal jsem z registru klice, ktere byly popsany, ale i tak mi to nefunguje. Ten hovor se umlci i kdyz volam na cislo 10. Nevite kde muze byt problem?
Dekuji.
Neslysim hovor po 4s
mirgi - 13. 10. 2005 17:14:48
Slovensko mobilní site
Koukam ze tady mate pomerne drahe volani na mobil na Slovensku, oproti vsem operatorum mate to nejdrazsi, budete s tim neco delat? Dekuji za odpoved
Slovensko mobilní site
Mulén - 14. 10. 2005 10:21:35
Slovensko mobilní site
Re: Slovensko mobilní site: mirgi
2,20 Kč je hodně? je to paradoxně lacinější, než na české mobily.
Slovensko mobilní site
Re: Slovensko mobilní site: mirgi
Honzin - 14. 10. 2005 12:35:48
Slovensko mobilní site
Re: Slovensko mobilní site: Mulén
cena 2,20 je tam napsana celkem zavadejicim zbusobem... pokud se zeme nachazi i v druhe tabulce tak plati cena z te druhe tabulky.... je to napsano az uplne dole
Slovensko mobilní site
Re: Slovensko mobilní site: Mulén
mirgi - 14. 10. 2005 20:57:47
Slovensko mobilní site
Re: Slovensko mobilní site: Honzin
Presne tak taky jsem sel do teto sluzby kvuli volani na Slovensko-mobil pac tam hodne volam ale az po zaregistrovani a nakoupeni telefonu jsem zjistil ze na mobil je to drazsi nez u vsech ostatnich poskytovatelu::(
Slovensko mobilní site
Re: Slovensko mobilní site: Honzin
a-c - 15. 10. 2005 9:03:08
Slovensko mobilní site
Re: Slovensko mobilní site: mirgi
Ted na to koukam... to je fakt pekny chytacek - udelat tabulku "Mezinarodni volani - pevne a mobilni site" Slovensko 2,20 a pak az pod tabulkou uvest, ze to vlastne neni do mobilni site, pokud je dana zeme v nasledujici tabulce... To by asi nekoho ubylo, kdyby udelal tabulky zvlast pro pevnou a zvlast pro mobilni, pripadne jeste treti, kde jsou ceny na pevnou/mobil stejne.
Slovensko mobilní site
Re: Slovensko mobilní site: mirgi
Vladimír - 13. 10. 2005 0:34:04
X-Lite.ini
Dobrý den,výborný nápad je u konkurence soubor X-Lite.ini,na který po registraci přijde odkaz na emailovou adresu.Telefon se nastaví automaticky pro konkrétního uživatele.Uvítal bych to i tady a bylo by po problémech s nastavením.
X-Lite.ini
cenebris - 13. 10. 2005 0:23:05
sip url + fax
Zdravim, jaky je sip url pro ha-loo cisla? A dalsi vec, je mozno aspon prijimat faxy na ha-loo cisle aby se preposlaly jako .gif nebo .pdf na email? Diky
sip url + fax
Otasek - 12. 10. 2005 18:44:30
Export seznamu hovorů
Myslíte, že by šlo do výpisu hovorů zakomponovat export do nějakého jednoduchého formátu - např. txt s odělením sloupců tabulátorem? Popř možnost zaslat takovýto soubor např. jednou měsíčně mailem. Současné řešení je hezké, ale po vytisknutí už to není tak super
A ještě malá poznámka k odesílání upozornění na nepřijatý hovor..kdyby se ten zasílaný text dal nějak nastavit - osobně by mě stačila možnost.. 123456789 ti volal (na 987654321)
Díky
Export seznamu hovorů
ViR - 12. 10. 2005 20:53:02
Export seznamu hovorů
Re: Export seznamu hovorů: Otasek
Já bych spíš než upozornění na zmeškaný hovor uvítal přesměrování, tak jako to má třeba 802.VOX. Ale k této možnosti zatím podpora vytrvale mlčí :-).
Export seznamu hovorů
Re: Export seznamu hovorů: Otasek
Otasek - 13. 10. 2005 15:20:23
Export seznamu hovorů
Re: Export seznamu hovorů: ViR
Přesměrování je sice hezká věc, ale jak u voip tak u skype ji platí příjemce... :((
Export seznamu hovorů
Re: Export seznamu hovorů: ViR
ZmrSoft - 12. 10. 2005 18:34:40
Zkušebka ha-loo s X-lite
Chtěl jsem si vyzkoušet volání přes ha-loo v sekci Vyzkoušejte si, ale nejsem schopen nastavit program X-lite. Nemám dostatek údajů. Poraďte co s tím.
Zkušebka ha-loo s X-lite
Mojmír - 12. 10. 2005 18:54:04
Zkušebka ha-loo s X-lite
Re: Zkušebka ha-loo s X-lite: ZmrSoft
Už jsem to tady psal, dokud jsem se snažil používat ha-loo s X-lite, zažil jsem všechno, o čem tady čtu (nefunguje, komplikované nastavení, mizení čísel ze seznamu a já nevím co všechno), ale zažil jsem si všechny možné chyby a chtěl jsem se kajícně vrátit k Faynu. Od té doby co používám SJ-Phone všechno funguje pokud se týká telefonu (ale také se výrazně zlepšila kvalita ha-loo), teď už je to použitelné, ale ne s X-lite.
Zkušebka ha-loo s X-lite
Re: Zkušebka ha-loo s X-lite: ZmrSoft
ViR - 12. 10. 2005 20:49:17
Zkušebka ha-loo s X-lite
Re: Zkušebka ha-loo s X-lite: Mojmír
Ono Xlite funguje dobře také. Jen je poměrně složité na správné nastavení. A na kopici problémů se zvukem stačí třeba taková prkotina, jako spustit kalibraci v Audio Tuning Wizardu ve hlučném prostředí.
Zkušebka ha-loo s X-lite
Re: Zkušebka ha-loo s X-lite: Mojmír
Rosťa - 12. 10. 2005 13:24:37
Objednejte si VoIP telefon v ha-loo e-shopu!
Zdravím všechny!
Ode dnešního dne máte možnost si pořídit ke svému ha-loo i VoIP telefon či analogovou VoIP bránu přímo na ha-loo stránkách. Stačí se přihlásit, vybrat si a do týdne Vám požadované zboží doručíme.
Díky a pěkný den
Objednejte si VoIP telefon v ha-loo e-shopu!
Pavli - 12. 10. 2005 10:57:11
uctovani prichozich hovoru
Zdravim,nevite jak je to s uctovani hovoru do site ha-loo pro volajiciho, ktery ma standadni pevnou linku od telecomu? Je cena podle ceniku pro volani na pevnou linku nebo jina?
uctovani prichozich hovoru
a-c - 12. 10. 2005 11:02:49
uctovani prichozich hovoru
Re: uctovani prichozich hovoru: Pavli
jako na pevnou.
uctovani prichozich hovoru
Re: uctovani prichozich hovoru: Pavli
a-c - 12. 10. 2005 8:09:27
chello easy (256/64) + ha-loo.cz + G.729a + Sipura 2100 + klasicky telefon
vcera jsem poprve testoval VoIP na vyse uvedene konfiguraci - slapalo to, ale kvalita nic moc. prijem slusny, ale protistrana slysi "skvrkani" a mirne zadrhavani hovoru. domluvit se presto da, ale do pohodoveho pokecu tomu jeste dost chybi. mozna by to chtelo navysit konektivitu na 128 up-stream, mozna bude jeste potreba doladit Sipuru - tam jsem teprve na zacatku zkoumani.
chello easy (256/64) + ha-loo.cz + G.729a + Sipura 2100 + klasicky telefon
Rosťa - 12. 10. 2005 14:03:45
vaše služba -Upozornění zmeškaných hovorů na email
Re: vaše služba -Upozornění zmeškaných hovorů na email: sasa
Zdravím,
služba Upozornění zmeškaných hovorů na email je zdarma.
vaše služba -Upozornění zmeškaných hovorů na email
Re: vaše služba -Upozornění zmeškaných hovorů na email: sasa
Ivana - 11. 10. 2005 16:15:02
Telefon
Je nutne mit neustale zapnuty PC,abych mohla telefonovat nebo prijimat hovory?
Telefon
a-c - 12. 10. 2005 8:03:29
Telefon
Re: Telefon: Ivana
Pokud mas telefon pripojeny k PC, tak samozrejme. Pokud k VoIP adapteru a ten k modemu a obe je zapnute, pak ne.
Telefon
Re: Telefon: Ivana
Honzin - 9. 10. 2005 19:15:06
Ha-loo asi zmenilo nastaveni....
Ha-loo asi zmenilo nastaveni, nebo nevim co s stalo, ale uz mi hovor funguje zcela normalne a obousmerne... SUPER
Ha-loo asi zmenilo nastaveni....
dave - 9. 10. 2005 18:51:33
volani na skype
nemate nekdo zkusenosti s volanim z halo na skype? funguje? jaka je cena za tebto hovor?
volani na skype
Otasek - 10. 10. 2005 7:10:47
volani na skype
Re: volani na skype: dave
Funkovat tu určitě bude,ale protistrana musí mít SkypeIn a protože nejsou k dispozici "CZ čísla", tak to bude zbytečně drahé..to už je lepší si pořídit skype taky a volám zadara
volani na skype
Re: volani na skype: dave
vrabcak - 12. 10. 2005 13:26:27
volani na skype
Re: volani na skype: Otasek
Nebo at si protistrana poridi taky ha-loo (nebo voipex ci 802.vox) a volate taky zdarma a jeste si usetrite problemy se Skype :-)
volani na skype
Re: volani na skype: Otasek
PeT - 7. 10. 2005 17:37:44
VoIP ha-loo test
Zdravím, stahl jsem si na otestování test softík ale vubec mi to nejde zmerit, nejak se to sekne. Pritom jsem testoval pingy na ustrednu a chodí to max.do 20ms. Tak si myslim že dobry. Ale nevim proc mi nefakci ta utilita. ??????
VoIP ha-loo test
jiri.rosi - 11. 10. 2005 12:37:22
VoIP ha-loo test+žádost o pomoc pro laika
Re: VoIP ha-loo test: PeT
opakovaně sem zkoušel VoIP ha-loo test, ale po spuštění se po malé chvilce test zasekne a nic se neděje, musím jej ukončit... taky sem chtěl poprosit, jestli by se zde nenašel někdo kdo by mě pomohl s nastavením- zkoušel jsem totiž telefonovat na "pevnou", ale z PC to nebylo slyšet kvalitně (pouze jako ozvěna) a do sluchátek nebylo slyšet nic. Budu mít několik dotazů od zapojení sluchátek a ž po nastavení sowt. telefonu. Používám sluchátka s mikrofonem Genius, nemám zvukovku, takže musím používat rozbočovač na jack, telefon X-lite, Wi-Fi připojení k netu. Zkusili bysme si zavolat přes net. HELP ME! díky.
VoIP ha-loo test+žádost o pomoc pro laika
Re: VoIP ha-loo test: PeT
Otasek - 7. 10. 2005 17:27:12
SW telefon
Nemáte nějaký jiný typ na telefon než je Xlite a SJPhone?
Xlite mě nějak difně funkoval a vůbec mě nevyhovuje jeho ovládání a prostředí.
SJPhone je lepší, funkuje, ale nějak jsem nepřišel, jak do něj naimportovat kontakty a při vypínání mě pokaždé spadne
Jsem trošku zhýčkaný ze skype, ale tak děsné nedořešené programy jako jsou tyto dva jsem už dlouho neviděl
SW telefon
Otasek - 7. 10. 2005 22:47:59
SW telefon
Re: SW telefon: Otasek
Tak sem nakonec zůstal u "PHONER" www.phoner.de
Existuje k tomu celkem slušná cz lokalizace, funkuje celkem na pohodu a je to poměrně dobře dotažený free produkt
Kontakty jsou uložené v textovém tvar s kolonkiami oddělenými středníky..takže velmi snadný export/import - sám osobě to program neumí:(
SW telefon
Re: SW telefon: Otasek
zdar - 7. 10. 2005 11:40:04
peering CESNET
Jak funguje peering do a z CESNETU - je treba pouzit nejakeho specialni prefixu nebo staci pouze volat cislo patrici CESNETu?
Jak poznam, tedy krome zpetne vypisu, ze cislo pujde pres peering?
peering CESNET