Téma: Všechna témata
Seřazeno od nejnovějšího po nejstaršíZobrazeno stromově
jr - 29. 11. 2005 19:49:14
nezauctovany prichozi hovor
Telefonoval jsem pres pres SJPhone s nekym z pevne linky (CTc, dotycny volal mi), vsechno ok, druha strana hovor ukoncila, mi kupodivu SJPhone hovor neukoncil - tvaril se, ze dale telefonujeme (cehoz jsem si vsiml az o 10 min pozdeji), tak jsem ten hovor na SJPhone ukoncil a SJPhone restartoval - a tento hovor se mi neobjevil ve Vypisu hovoru.
(ne, ze bych pozadoval pripsat tu zhruba 1Kc za prichozi hovor, jenom upozorneni, ze v systemu muze byt nejaka chybka)
nezauctovany prichozi hovor
peo - 30. 11. 2005 9:05:42
nezauctovany prichozi hovor
Re: nezauctovany prichozi hovor: jr
take jsem si jednou vsiml, ze pri hovoru na me ha-loo cislo se tohle neobjevilo ani v seznamu prijatych ani v seznamu ztracenych hovoru. Tehdy ale nedoslo k zaveseni hovotu volajiciho, ale k preruseni spojeni, zrejme vypadkem site nebo jejim zahlceni. Pouzivam HW adapter Sipura, hovor probihal, a najednou ticho. Po nekolika dlouhych sekundach jsem tedy zavesil a volajici za chvili zavolal znovu. Ta prvni cast hovoru, prestoze trvala urcite nekolik minut se ve vypisu nikde neobjevila, zatimco ta kratsi druha cast, normalne ukoncena ano.
Cert vem par haliru za prichozi hovor, ale nekde je v systemu chybka a za terminaci hovoru do ha-loo prichazi o penize hlavne operator, jestli se to tedy ucuje stejnym systemem.
nezauctovany prichozi hovor
Re: nezauctovany prichozi hovor: jr
Pavel Buček - 28. 11. 2005 14:02:16
Echo na 534 009 777
Při příjmutí telefonního hovoru z čísla 465 322 296 se v hovoru na mé straně pravidelně vyskytuje nepříjemné "echo". Je možné tento nežádoucí efekt odstranit?
Děkuji za odpověď, popřípadě řešení.
Pavel Buček
Echo na 534 009 777
DarkLogic - 28. 11. 2005 16:30:06
Echo na 534 009 777
Re: Echo na 534 009 777: Pavel Buček
A není problém jen v tom, že mikrofon chytá, co jde z repráků/sluchátek?
Echo na 534 009 777
Re: Echo na 534 009 777: Pavel Buček
Mira - 29. 11. 2005 18:31:30
Echo na 534 009 777
Re: Echo na 534 009 777: DarkLogic
Echo může vznikat různými způsoby je se třeba zaposlouchat a zjistit čím to vlastně je někdy špatně nastavenou zvukovou kartou , kdy výstup se vrací do vstupu nebo třeba zpětným vracením paketů. Já měl kdysi z echem taky problém a teď je to úplně v pohodě. Zkuste si volat sami sobě jde to např. programem Sjphone a zjistíte jaké parádní echo to umí udělat ani bych to nečekal když ping na svou vlastíní adresu mám menší jak 1ms a router mám 1m od PC.
Echo na 534 009 777
Re: Echo na 534 009 777: DarkLogic
Mira - 26. 11. 2005 15:48:38
Sipura 2100
Nevím kde ty Sipury nakupujete, ale tady je mají za 2850 což je o 400 méně.
<a href="http://www.callcenter.cz/" target="_blank">odkaz</a>
Sipura 2100
DarkLogic - 23. 11. 2005 23:14:17
Změna hesla
Jak si můžu změnit heslo? Jaksi to nevidím ve "změně údajů" ani nikde jinde.
Změna hesla
Pepjaz - 23. 11. 2005 13:50:02
Jak do Zlatých stránek?
Je nějaká možnost, jak se číslo od ha-loo dalo přiřadit do Zlatých stránek jako číslo na moji domácí stanici?
Jak do Zlatých stránek?
Jarda - 23. 11. 2005 9:28:49
Echo
Při volání na oskara slyším protistranu z povzdálí (snesitelné), ale protistrana se slyší s ozvěnou. Při volání na pevnou je to nepoužitelné (chrčení a jiné pazvuky). Děkuji za rady, Jarda
Echo
Robert - 22. 11. 2005 14:31:58
Cestování s IP telefonem
Ahoj chtel jsem se zeptat jak ersit siuaci pokud cestuji a chci si brat telefon sebou. Kdyz si podle sveho bydliste zvolim cislo v jihomoravskem kraji, ale s telefonem bych chtel cestovat obcas mimo danou oblast. Co se stane kdyz budu treba tyden v zahranici a z notebooku se pokusim pripojit a volat pres Ha-loo.???
Cestování s IP telefonem
Mulén - 22. 11. 2005 15:32:36
Cestování s IP telefonem
Re: Cestování s IP telefonem: Robert
Porušíš tím telekominikační zákon. A jak se s toto skutečností vyrovnáš je na tobě. Pokud to nebude pravidlo, asi bych to neřešil.
Cestování s IP telefonem
Re: Cestování s IP telefonem: Robert
j333x - 22. 11. 2005 8:27:15
fax/sms
Je v plánu (pokud to je vůbec technicky možné) někdy v historicky krátké době zprovoznit posílání SMS (přece jenom datlovat SMS na 12 tlačítkové klávesnici mobilu mě nebaví :) a hlavně příjem/odesílání faxů? - to mě docela nutí stále mít linku od ČTc.
díky
fax/sms
admin - 22. 11. 2005 8:47:48
fax/sms
Re: fax/sms: j333x
SMS jsou v reseni. Faxy muzete posilat jiz ted, v pripade ze pouzijete na sve analogove brane bezeztratovy kodek G.711 a mate dostatecne kvalitni inet pripojku. Je znamo, ze posilani faxu pres IP neni prilis spolehlive, nicmene pokud faxujete prilezitostne je toto reseni dostatecne.O nasazeni technologie FoIP s protokolem T.38 se do budoucna take uvazuje.
fax/sms
Re: fax/sms: j333x
j333x - 22. 11. 2005 10:35:18
fax/sms
Re: fax/sms: admin
faxuji velmi prilezitostne, cili by mi takove reseni docela stacilo - je mozne faxovat nejak i primo z pocitace pomoci nejakeho sw klienta? (pouzivam SJPhone, ten tuhle moznost asi nema)
Na SMS se uz tesim, dik.
fax/sms
Re: fax/sms: admin
Otasek - 21. 11. 2005 20:18:15
Rozpis hovorů
Nebylo by logičtější rozdělovat hovory místo na místní a meziměsto (protože jsou obojí za stejnou cenu), tak ve špičce a mino špičku?
Ono je hezké, že vím jak daleko od "domova" volám, ale určitě cennější informace jsou, v jakém tarifu se převážně pohybuji.
Rozpis hovorů
Jarda - 21. 11. 2005 19:27:52
Echo
Teď byl již z aktivován můj účet a tak jsem zkoušel volat na ostro. Při volání na oskara slyším protistranu z povzdálí (snesitelné), ale protistrana se slyší s ozvěnou. Při volání na pevnou je to nepoužitelné (chrčení a jiné pazvuky). Děkuji za rady, Jarda
Echo
Jarda - 21. 11. 2005 19:18:36
Echo
Zkoušel jsem hodinu zdarma jak s SJphone tak s X-lite, ale stále slyším druhou stranu s odezvou. O internetovém telefonování toho moc nevím a počítačový profík taky nejsem, takže ocením každou radu (pro vás i věcí úplně samozřejmé). Dík
Echo
Jon - 19. 11. 2005 16:15:57
mezinárodní předvolba
Právě jsem si zprovoznil ha-loo se SW telefonem X-lite a chvilku mi trvalo, než jsem zjistil, že je třeba používat mezinárodní předvolbu 00420. Jde to nastavit, aby se tam dávala automaticky pokud ji nenapíšu?
mezinárodní předvolba
admin - 21. 11. 2005 10:13:20
Telefonní seznam
Re: Telefonní seznam: Lucy
Ano, nejdrive ovsem po novem roce.V tuto chvili se vyjednavaji podminky pro umisteni kontaktu do JTS.
Telefonní seznam
Re: Telefonní seznam: Lucy
Michal2 - 17. 11. 2005 9:20:12
Echo
Pri pouzivani sluzby pro volani nebo (prijem hovoru) z/do PSTN (Cesky Telecom) si volajici stezuje na vyskyt echa. Pritom ja echo nezaznamenavam a kvalita hovoru z me strany je temer dokonala. Pouzivate u vas na ustredne nejakou techniku potlacovani ozven? Pouzivam Welltech ATA-151. Dekuji.
Echo
ViR - 17. 11. 2005 11:28:03
Echo
Re: Echo: Michal2
Jen na okraj - výskyt echa u Welltech ATA-151 je popisován VELMI často. Přeci jen jde o "low-end" zařízení, které VoIP operátoři zrovna moc nedoporučují. To, že echo slyší protistrana a ne Vy signalizuje, že chyba by mohla být právě u brány, či u Vašeho k bráně připojeného telefonu. Máte-li možnost, zkuste snížit hlasitost sluchátka a citlivost mikrofonu. (Echo nejčastěji vzniká na tzv. "vidlici". To je místo, kde je převáděn signál z "dvoukanálu" či "čtyřdrátu" na "jednokanál" či "dvoudrát", respektive opačným směrem. Takovými místy je u Vás brána a připojený telefon, u protistrany na analogové lince ústředna Telecomu a její telefon. Platí přitom, že echo vzniká na zařízení duhé strany, než té, která je slyší. Funkce "Echo cancellation" a pod. na ústředně ha-llo a obecně jakéhokoli VoIP operátora, kde žádné ozvěny z principu nevznikají, má tedy pouze pomocnou funkci a snaží se jen omezit problém, vzniklý jinde.)
Echo
Re: Echo: Michal2
Michal2 - 19. 11. 2005 12:30:55
Echo
Re: Echo: ViR
Dekuji za odpoved. Trosku jsem to tusil, ale chtel jsem to potvrdit. Uvazuji jeste o zarizeni Sipura 3000. Vyse pisete, ze ATA Sipura jsou vynikajici. Je tedy sance, ze tento typ zarizeni vyresi i muj problem echa? Uz jste ho s Ha-loo zkouseli?
Echo
Re: Echo: ViR
ViR - 19. 11. 2005 18:15:15
Echo
Re: Echo: Michal2
Já používám starší Sipuru 2000, nicméně základní VoIP vlastnosti mají shodné. Nedá se říci, že se Sipurou by se echo nemohlo vyskytnout, protože záleží i na vlastnostech koncových zařízení. Sipura sama o sobě však má "zabudované" potlačování echa (dokonce třemi různými metodami) a navíc lze podle připojeného telefonu individuálně nastavit maximální výstupní výkon, a samostatně ještě zesílení(Otput Gain) sluchátka a zesílení (Input Gain) mikrofonu. Takže i ve značně nepříznivých podmínkách je možné s echem poměrně dost udělat.
Echo
Re: Echo: Michal2
Admin - 21. 11. 2005 10:15:47
Echo
Re: Echo: ViR
Je to tak jak VIR uvadi.Neni co dodat.Dekuji za odpoved.
Echo
Re: Echo: ViR
Michal - 16. 11. 2005 23:11:07
IP telefon
Chtěl bych pořídit IP telefon (pro Ha-vel), pro co nejlepší kvalitu hovorů, můžete mi některý doporučit - z vlastní zkušenosti
Dík
IP telefon
ViR - 17. 11. 2005 11:51:46
IP telefon
Re: IP telefon: Michal
Velmi dobré reference ohledně kvality hlasu u cenově dostupnějších zařízení jsou na telefon Swissvoice IP 10S. V nabídce jej mají např. na IPCOM.CZ: <a href="http://www.ipcom.cz/ip-telefon.html#sv10s" target="_blank">odkaz</a> . (Jsou ochotni zařízení i zapůjčit na zkoušku...) Obecně velmi kvalitní je také značka SNOM, v ČR však nebývá běžně nabízena, neboť jde již o dražší telefony. Nejčastější zdroj jsou tak německé e-shopy. Na fóru "telefonujeme.com" je však zde <a href="http://www.telefonujeme.com/viewtopic.php?t=805" target="_blank">odkaz</a> uživatelem "omicron" avizováno, že jeho společnost je bude během cca 2 týdnů nabízet i v ČR. Je pravděpodobné, že až se tak stane, bude to oznámeno... Za "průměrné" se považují všeobecně telefony značky GrandStream a Sipura 841 (jen tento typ! - ATA adaptéry Sipura jsou vynikající). Horší kvalita zvuku je obvyklá u telefonů na bázi PA168x čipsetu (Well, Interbell, různé "no-name"), velmi však záleží na konkrétním typu zařízení.
IP telefon
Re: IP telefon: Michal
slo - 16. 11. 2005 18:16:27
Filtr
Šlo by doplnit filtry ve výpisu hovorů ještě o položky "příchozí" a "odchozí" hovory
Filtr
Uda - 16. 11. 2005 17:41:48
inteligentní dobíjení
Kreditní způsob placení hovorného je fajn. Pro pravidelné používání mi, jako bordelari, dela problemy. Co tak sluzbu "inteligentní dobití", která by fungovala asi takto.
Služba by měla 2 parametry: prahový zůstatek a nabíjecí částku. Fungovala by následovně: každý den by robot v rámci billingu ha-loo ověřil, zda na daném účtu je částka větší než prahový zůstatek. V případě, že by kredit klesl pod tento zůstatek, vygeneroval by billingový systém haloo INKASNÍ příkaz na vrub nastaveného bankovního účtu ve výši nabíjecí částky. Uživatel služby by na svém bankovním účtu pořídíl svolení s inkasem a vše by fungovalo automaticky ke spokojenosti obou stran. Samozřejmě nastavení obou parametrů by bylo v rukou majitele účtu.
inteligentní dobíjení
rodban - 16. 11. 2005 7:00:17
neexistující číslo
Vážení, sleduji zde diskuzi a stále nemohu najít odpověď admina na často kladenou otázku týkající se tónu neexistujícího čísla při vypnutém softphonu. Prosil bych tedy o odpověď, zda-li je tento tón možné odstranit za schránku nebo nějakou jinou hlášku v případě příchozího hovoru a vypnutého softphonu nebo PC. Děkuji
neexistující číslo
admin - 16. 11. 2005 7:56:02
neexistující číslo
Re: neexistující číslo: rodban
O tomto problemu vime a resime jej s ostatnimi operatory.
neexistující číslo
Re: neexistující číslo: rodban
admin - 15. 11. 2005 12:05:56
VoIP planet VIP-156
Toto zarizeni nefunguje s ha-loo korektne, proto toto zarizeni nedoporucujeme.
VoIP planet VIP-156
admin - 16. 11. 2005 7:59:18
VoIP planet VIP-156
Re: VoIP planet VIP-156: admin
Za jistych okolnosti se da toto zarizeni rozchodit s kodeky u-law a a-law.Kdo ma toto zarizeni, necht kontaktuje nase servisni oddeleni. Nasi technici radi poradi jak toto zarizeni nastavit.
VoIP planet VIP-156
Re: VoIP planet VIP-156: admin
Uda - 16. 11. 2005 17:35:45
VoIP planet VIP-156
Re: VoIP planet VIP-156: admin
S pomocí techniků ha-loo se podařilo uvedené zařízení zprovoznit i se službou ha-loo. Funkční nastavení najdete na <a href="http://vip156.r73.info/" target="_blank">odkaz</a>
VoIP planet VIP-156
Re: VoIP planet VIP-156: admin