ha-loo centrála
Zákazník: Nepřihlášen

Téma: Všechna témata

Seřazeno od nejnovějšího po nejstarší
Zobrazeno chronologicky

skori - 1. 11. 2005 19:16:44
dve telefony
 
ma nekdo zkusenost s pouzitim teto sluzby na dvou mistech zaroven (jedno cislo)....myslim to asi tak, ze bych mel jeden jeden telefon u sebe ve firme (nakej hardwarovej-bude porad zapnutej) a druhej bych mel u sebe doma na kompu (softwarovej-zapinal bych jen obcas)...a zajima me, zda lze takto pouzivat jedno telefonni cislo (zda se jde 2xprihlasit na jeden ucet...u skypu to jde mit jednoho uzivatele na dvou kompech pricemz na obou PC lze volat(samozrejme ne z obou zaroven)...diky za odpovedi
Milan - 1. 11. 2005 15:02:45
ASUS VP100
Re: Identifikace volajícího ze seznamu při příchozím hovoru.: Mira  
Jáké máte prosím zkušenosti s bránou ASUS VP100? Občas mám problémy s příchozími hovory. Zvoní jen ve sluchátku volajícího a na telefonu ne. Díky
Mira - 1. 11. 2005 14:59:25
To Mulén
Re: Identifikace volajícího ze seznamu při příchozím hovoru.: Mulén  
Já zase problémy s kvalitou zvuku nemám. Otázkou je jestli máš zaplou kompresi. Jinak kodek si volí automaticky , ale je třeba mít zatrhnuto encrypt call.
Mulén - 1. 11. 2005 6:13:50
Identifikace volajícího ze seznamu při příchozím hovoru.
Re: Identifikace volajícího ze seznamu při příchozím hovoru.: Mira  
Tak sem si s SIPPS hrál včera do zblbnutí. A identifikace volajícího funguje výborně ( je to docela příjemnej soft). Jen kvalita zvuku je ve srovnání s konkurencí (SJphone, eyeBean, X-lite,...) dost o ničem. Což je u telefonu vážná chybička :-) Pravděpodobně něco okolo kodeků nebo velikosti buferu, nevím. Například když volám na ha-loo test 10, tak rozumím až druhý větě , něž se ten telefon probudí a nastaví. Pak už je to o chlup lepší. Dík za připomínky.
ViR - 31. 10. 2005 22:32:44
Telefonní brány
Re: Telefonní brány: Mira  
Pokud mohu doporučit, volte Sipuru 2100. Je to velmi kvalitní zařízení, v provozu stabilní a dobře konfigurovatelné.
josef - 31. 10. 2005 20:45:03
reset HandyTone
Re: reset HandyTone: Mira  
Něco jsem našel na síti a na něco jsem přišel sám. Hlavní problém byl v tom, že instrukce 99 a pak ještě 9 v mém případě nefungovala, ale zabralo 99 a pak hned MAC adresa popsaným způsobem. Po jejím zadání se Handy resetoval už bez další 9. V každém případě děkuji za ochotu.
Roman - 29. 10. 2005 4:51:22
Posilání SMS
 
Je možné odesílání a přijímání SMS?
Mira - 28. 10. 2005 8:09:34
reset HandyTone
Re: reset HandyTone: josef  
Tak Vám skusím poradit i když nevím jestli to tak půjde. Resetovat by se měl takto *** 99 9 a poté 12místná MAC adresa. Při zadávání písmen postupujeme tak jako když se píše zpráva na mobilním telefonu tj. opakovaným stlačením určitého čísla dostáváme písmeno. To znamená, že pro písmeno F zmáčknete 4x trojku atd. Takže výsledné číslo nebude 12 místné, ale třeba 25 místné. Z PC by jte se měl dostat k bráně tak, že do internetového prohlížeče zadáte 168.75.215.189 případně <a href="http://168.75.215.189." target="_blank">odkaz</a> PC musí být zapojeno ve vstupu LAN a kabel od providera ve WAN. Pokud si provider hlídá MAC tak při resetu odpojte kabel z WAN a než ho zapojíte zkontrolujte správnost nastavení MAC address. TFTP server k aktualizaci firmware by měl mít adresu 168.75.215.190. Aktualizoval bych přes program od CISCO System.
josef - 27. 10. 2005 20:34:23
reset HandyTone
 
Potřebuji resetovat Handy Tone 486, což bych asi uměl přes Voice Menu, ale má se tam pak zadat MAC adresa, aby se obnovilo tovární nastavení, a to nevím, jak to provést z analogového telefonu. Nemohu se totiž dostat do konfigurace přes prohlížeč. Poradí někdo? Díky.
Mira - 27. 10. 2005 19:04:37
Telefonní brány
 
Má někdo zkušenost s těmahle telefonníma branama pro dva telefony Zyxel Prestige 2002 Sypura 2100 Zyxel jak to tak vypadá má i nějaký telefonní seznam, který se snad dá i používat na analogovém telefonu jako klávesy rychlé volby.
dave - 26. 10. 2005 16:33:30
coz takhle udelat balicek kredit + telefon?
 
Nestalo by za zvazeni, dat do nabidky v e-shopu i balicky kreditu a telefonu?
Mira - 26. 10. 2005 15:54:57
Identifikace volajícího ze seznamu při příchozím hovoru.
Re: Identifikace volajícího ze seznamu při příchozím hovoru.: Mulén  
Tak si to registruj. Já už to mám dávno. Není takový problém najít v serial2005. Psát ti to tu nebudu.
Mulén - 26. 10. 2005 15:48:03
Identifikace volajícího ze seznamu při příchozím hovoru.
Re: Identifikace volajícího ze seznamu při příchozím hovoru.: Mira  
A co se stane se SIPP PHONE po 30 dnech po nainstalovéní zkušební verze? Klekne úplně nebo jen nějaké vymoženosti. A nebo se to dá nějak .......? :-)
Mira - 26. 10. 2005 15:11:40
Identifikace volajícího ze seznamu při příchozím hovoru.
Re: Identifikace volajícího ze seznamu při příchozím hovoru.: Mira  
Ještě upřesnění pro Muléna. Zobrazuje se mi pěkně jméno které si však musím vložit do telefonního seznamu. Nero SIPP PHONE to prostě umí a navíc je bez problémů narozdíl od X-Lite, kde se zvuk trhal.
Mira - 26. 10. 2005 14:43:47
Identifikace volajícího ze seznamu při příchozím hovoru.
Re: Identifikace volajícího ze seznamu při příchozím hovoru.: Mulén  
Nevím mě se v programu od nera zobrazuje. Možná si za firewalem.
Dan - 26. 10. 2005 13:41:59
cena volání
 
chci se zeptat jakým způsobem zjistím nebo je mi dáno na vědomí za jakou cenu hovořím, protože s portací tel. čísel v tom bude za nějaký čas celkem slušný zmatek. Na Vašich stránkách jsem si např. přečetl tabulku prefixů čísel na které bych volal zadarmo, ale v okamžiku portace už to není pravda!! Podle mne je potřeba tento problém řešit.
ViR - 26. 10. 2005 8:20:14
SIPPS, ha-loo a kodeky
Re: SIPPS, ha-loo a kodeky: Mulén  
Samozřejmě máte s tím, že 24/8 = 3 pravdu :-). Člověk už takhle hodinu po půlnoci, když se soustředí na jiné podstatné věci, zapomíná učivo druhé či kolikáté třídy..... (Ale i s tím platí ty odkazy a fakt, že G.726-24 potřebuje celkem na 1 audiokanál 47,2 kbit/s pásmo :-))))
Mulén - 26. 10. 2005 7:14:15
Identifikace volajícího ze seznamu při příchozím hovoru.
 
U žádného z SW telefonů nemůžu docílit toho aby se mi zobrazovalo jméno toho, kdo mi volá, i když ho v seznamu mám. To přece nemůže být technický problém. Mám něco špatně, nebo je to obecný problém?
Mulén - 26. 10. 2005 7:01:53
SIPPS, ha-loo a kodeky
Re: SIPPS, ha-loo a kodeky: ViR  
24/8=3 nikoliv 4 :-)
ViR - 25. 10. 2005 22:40:30
SIPPS, ha-loo a kodeky
Re: SIPPS, ha-loo a kodeky: Mira  
No, máte pravdu, pane kolego, v tom, že iLBC a GSM berou 6-8 KByte, ovšem pokud sečtete upstream a downstream dohromady. Já měl na mysli samozřejmě rychlost na audiokanál, protože ta je u běžných duplexních sítí "ta zajímavá". Jinak, pokud se týká potřebné šířky pásma u kodeku G.726-24, zapomínáte, že 24 kbit (tedy 4Kbyte) je vzorkování, ke kterému ovšem musíte ještě přičíst IP hlavičky atd., prostě "režii". Občas se v literatuře, na webu atd. objeví hodnota, nazývaná "Nominal Ethernet Bandwidth". Ta uvádí skutečnou potřebnou šířku pásma pro jednotlivé kodeky včetně "internetové režie". Pro G.726-24 a některé jiné kodeky ji najdete např. zde: <a href="http://atm.felk.cvut.cz/mps/referaty/2004/fdanek/iptelefonie.html" target="_blank">odkaz</a> ,případně zde: <a href="http://lide.uhk.cz/home/fim/student/fsmasep1/www/kodeky.htm" target="_blank">odkaz</a> , či zde: <a href="http://www.ics.muni.cz/to/bulletin/issues/vol14num04/lorenc/lorenc.html" target="_blank">odkaz</a> , případně je rovnou velmi hezký "kalkulátor" zde: <a href="http://www.asteriskguru.com/tools/bandwidth_calculator.php" target="_blank">odkaz</a> Podle těchto zdrojů (a nejen podle nich) má kodek G.726-24 potřebu šířky pásma na audiokanál 47,2 kbit/s = 5,9 KByt/s, tedy o dost více, než Vámi naměřených 3 - 4 Kbyt.